V rámci pilíře „Město Olomouc jako dobrý hospodář“ se chce ANO zaměřit na hospodárné fungování města, efektivnější čerpání evropských dotací, dlouhodobě finančně udržitelné investice a jasnou koncepci nakládání s majetkem města. Jde o protipól dosavadního zadlužování Olomouce, které dosahuje objemu téměř 2 miliard Kč i problematického čerpání evropských dotací, kdy pokuty od poskytovatelů dotací dosahují desítek miliónů korun a zabývala se jimi i vláda. Jde o protipól utracených miliard za projekty typu Aquapark či pronájem soukromé budovy NAMIRO pro magistrátní úředníky na desítky let. Město se zbavilo v posledních 10 letech nemovitostí za více než miliardu Kč. Mnohé transakce z pohledu účelnosti budí pochybnosti a některé provází trestní stíhání za manipulaci s posudky a nehospodárné nakládání s veřejným majetkem.
V rámci pilíře „Aktivní a zdravé město pro všechny generace“ odborníci z ANO průřezově připravili programová témata v oblasti dopravy, životního prostředí, bezpečnosti, školské a sociální péče, sportu a volnočasových aktivit, kultury a cestovního ruchu. Mimo konkrétní opatření se zaměřují zejména na zpracování jasných koncepcí v dané oblasti s průhledným a realistickým financováním, včetně zapojení občanů a zájmových skupin do jejich tvorby. Hnutí respektuje potřeby všech generačních a sociálních skupin, klade důraz na znevýhodněné občany a soustředí se na zachování hodnot města, které považuje za klíčové pro budoucí generace.
„Otevřená transparentní radnice“ je koncept založený na zveřejňování maxima informací a dat o obchodních a majetkových vztazích a ekonomice města. ANO považuje veřejnou kontrolu za nejlepší způsob pro omezení podvodu, korupce a nehospodárného nakládání s veřejnými prostředky. Zveřejněním podnětů od občanů a komisí místních částí vznikne tlak na politiky a úředníky k jejich řešení.
„Partnerství“ založené na důvěře a rovných příležitostech, vztahu města s občany, podnikateli, institucemi, městy a obcemi nejen v rámci olomoucké aglomerace jsou tématy čtvrtého volebního pilíře. ANO reaguje na dlouhodobě přehlížené požadavky celé řady zájmových skupin, aby spolupráce s městem měla jasná pravidla, která platí pro všechny.
Milan Feranec, volební lídr a kandidát na primátora: „Přípravě volebního programu jsme věnovali velkou pozornost. Nejsme členy zastupitelstva a proto jsme celou řadu podkladů museli velmi pracně získávat. Jsme však profesionálové zvyklí tvrdě jít za svým cílem. Tím naším je celková změna v přístupu magistrátu k veřejným prostředkům i kvalitě služeb poskytovaných občanům. Chceme se daleko více zaměřit na dlouho odsouvané problémy v běžném životě občanů, jako je kvalita veřejných komunikací, prostor, budov i zařízení. Budeme šetřit všude, kde to lze a investovat pouze tam, kde to má smysl. Tak, jak to dělá každý rozumný člověk.“